Kliniğime hoş geldiniz. Asistanlığım dahil 13 yıldır gül kokulu bebeklerin,  gözleri ışıl ışıl çocukların sağlıkla büyümesine eşlik ediyor, dertlerine derman olmaya çalışıyorum. Tıp fakültesi bittikten sonra hiç tereddütsüz tercih ettiğim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşını büyük bir sevgi, merak ve öğrenme aşkı ile yapıyorum. Asistanlıkla başlayan, Kilis’te zorlu şartlarda, savaştan kaçan Suriyeli bebek ve çocuklara sağlık ve bakım hizmeti verdiğim meslek hayatıma, Adana’da Türkiye’nin en büyük çocuk hastanelerinden birinde çalışarak devam ettim. Şimdi ise Adana Günep Panorama’da kendi kliniğimde çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Amacım her çocuğa ihtiyacı ve hakkı olan en iyi bakımı sağlayarak iyi yaşam ilhamları vermek, hayat boyu sağlığa ve iyiye teşvik etmek, çocuklara ve ailelerine, yalnızca hastalık zamanlarında değil, yaşam süreleri boyunca güvenilir bir takım arkadaşı olmak… Görevimi  yaparken tıp etiği ve bilimsel kurallardan ödün vermeden, insan hassasiyetine en yüksek değeri ve özeni göstererek, koruyucu ve  tedavi edici sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyorum.

Bir çocuk doktoru olarak  kendimi sadece çocuklarınızın hastalıkları sırasında başvuracağınız biri olarak değil, ailenizin bir parçası, çocuğunuzu büyütürken size rehberlik edecek bir dost, bir arkadaş olarak tanımlıyorum. Hem fiziksel hem de duygusal olarak sağlıklı çocuklar yetiştirmeye yardımcı olmak için, siz anne babalarla ortak hedefleri paylaşıyorum.

Bir anne ve çocuk doktoru olarak sizi çok iyi anlıyorum ve çocuklarınızı büyütürken yanınızda olmak istiyorum. Gelin geleceği birlikte büyütelim…

Özgeçmişim

2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Aynı yıl Acıbadem International Yeşilköy Hastanesi’nde göreve başladım. İki yıllık pratisyen hekimlik sürecinin ardından 2005 Kasım ayında başladığım uzmanlık eğitimini Şubat 2011’de tamamlayarak “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık” diplomasını aldım. Uzmanlık eğitimi sırasında öncelikli çalışma konularım “Anne Sütü ve Emzirme”, “Ergen Sağlığı”, “Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme”, “Yenidoğan Yoğun Bakım” ve “Çocuk Beslenme Sorunları” oldu. İhtisasım sırasında Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Emzirme Danışmanlığı”, “Emzirme Danışmanı Eğiticiliği Eğitimi”, “NRP (Yenidoğan Canlandırma)”, “ÇİLYAD (Çocuklarda İleri Yaşam Desteği)” eğitimlerini başarıyla tamamladım. Devlet hizmet yükümlüsü olarak çalıştığım Kilis Devlet Hastanesi’nde savaştan etkilenmiş Suriyeli çocuklara yönelik sağlık, bakım ve beslenme sağaltımı çalışmalarında bulundum.

2010 yılında oğlum Çağın’ın doğumuyla ilgi alanlarım olan “Çocuk ve Bebek Beslenmesi”, “Çocuk Gelişimi”, “Anne Sütü ve Emzirme” yönünde çalışmalarım hız kazandı. 2013’de “Bir çocuk doktorunun annelik serüvenini” paylaşma amacıyla açtığım “Güncel Anne” blogu kısa zamanda geniş kitlelerce tanındı ve sevildi. Aynı zamanda pek çok anne-bebek portalına ve dergisine içerik desteği veriyor, Parents Türkiye’de her ay yazıyor ve toplam takipçi sayısı 300,000’i geçen sosyal medya hesaplarımda ebeveynleri bilgilendirmeye çalışıyorum.

Özel ilgi alanım, araştırmalarım, “Çocuk ve Bebek Beslenmesi”, “Aşılar”, “Sosyal Pediatri”, “Çocuk Hakları”, “Ergen Sağlığı” olup, bu konularda yurt içi ve yurt dışında çok sayıda kurs, toplantı ve bilimsel kongreye katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış pek çok bilimsel çalışmayla alanıma profesyonal anlamda katkıda bulunmaya çalışıyorum. Ayrıca, “Çocuk Beslenmesi”, “Ek Gıda”, “Uyku” ve “Emzirme” ile ilgili ülkenin pek çok şehrinde anne babalara yönelik seminerler düzenliyorum. Yine Çocuk Sağlığı’na ve Beslenmesi’ne yönelik konularda tüm ülkede kurumlar, okul ve belediyelerle işbirliği yapıyorum.

13 sene Adana’da çeşitli devlet hastanelerinde severek görevimi yaptıktan sonra, 2018 yılı itibarıyla profesyonel anlamdaki hayallerimden birini gerçekleştirerek kliniğimi açtım. Halen Adana’da, Dr. Elif Pınar Çakır kliniğimde çocuk hekimliği yapıyorum. Boş zamanlarımda, Güncel Anne bloguma yazıyor ve pek yakında çıkacak, çocuklardaki beslenme ve sağlık sorunlarına ışık tutacak kitabımın son hazırlıklarıyla ilgileniyorum.

Favorileri Aktivitelerim

Monopoly oynamak

Red Kid okumak

Pasta pişirmek

Blog yazmak

Çocuğunuz özenli ellerde…

Randevu almak için lütfen bizi arayın:

(555) 170-9394

(322) 459-3921